Řešení atopického ekzému

19.12.2016

Autor: Růžena Kočí


Suchý flíček, pupínky a pořád to svědí a svědí? Říkáte si, že škrábat se prostě nesmíte, ale jak si pomoct? Člověk, který ví, o čem mluvím, obdivuje děti v kojeneckém věku. Jak to vůbec můžou vydržet? Atopický ekzém, strašák maminek dětí s touto genetickou výbavou. Ale nejen maminek, onemocnění se může projevit i ve starším věku. Vždycky je to potíž, jako všechno, když naše pleť není v pořádku.

S tímto problémem se v kosmetickém salonu setkáváme poměrně často. Základním principem je promazávat, promazávat a zase promazávat. Nejlépe přípravky, které jsou identické svým složením s naší kůží a tím pádem by neměly vyvolávat žádné alergické reakce. Naše pleť by po jejich aplikaci měla být maximálně spokojená. Nesmíme zapomínat také na šetrné mytí, které je základem bezpečné a nedráždivé péče.

Využít můžeme kosmetické produkty z řady Dr. Baumann jako:

- Čistící pleťové mléko 

- Čistící pleťové mléko speciál

- Liposom multi active s heřmánkem

- Liposom multi active light

- Ampule pupálkový olej

U této ampule bych se ráda zastavila a vyzdvihla, že ji aplikujeme jako první pomoc při zhoršení stavu. Můžete ji užívat i vnitřně: 2-3 kapky denně a budete velmi překvapení rychlým zklidněním postiženého místa.

Využít můžete na promazávání celého těla nejlépe Intenzivní mléko, nebo také Tělové mléko super s obsahem bambuckého másla a urey, která právě při atopickém ekzému v kůži chybí.

A to jsme ještě ani nekoukly do řady SkinIdent. Přípravky s obsahem látek a vitamínů pokožce a tělu vlastních. Úžasné propojení obzvláště u přípravků s kyanokobalaminem (vitamin B12), který výborně uklidňuje při podráždění.

Nesmím ale zapomenout na ty malé "drobečky" a pomoct jim Dětským čistícím mlékem a Krémem pro děti. Podívejte, jak krásně zafungoval na malé Žofince. :)

 Zpět na výpis článkůZískávejte ty nejlepší novinky na e-mail