Není liposom jako liposom

1.2.2015

Autor:


 

Liposomy jsou stále neskutečně fascinující látkou, která hýbe světem kosmetiky a spotřebitelé na ni nedají dopustit. Není se ani čemu divit.

 

Mluvíme totiž o kosmetické složce, která dodá pleti vysokou míru vlhkosti, posiluje kožní bariéru a zároveň přenáší dalších účinné látky hluboko do pleti.

 

 

PODOBA A SLOŽENÍ LIPOSOMŮ

 

Liposomy jsou drobné kulovité útvary tvořené z jedné nebo více dvojvrstev fosfolipidů. Svým složením jsou našemu tělu vlastní, protože jsou součástí membrán kožních buněk a jsou také přítomné v mezibuněčné hmotě pokožky.

Právě proto, že jsou pleti vlastní, nemělo by dojít za normálních okolností k žádné negativní kožní reakci. To však neplatí, pokud liposomy zkombinujeme s látkami, které často vyvolávají alergie (např. parfemace, konzervační látky). U látek, které působí příznivě na pokožku, je přepravní funkce liposomů žádoucí a velmi vítaná. V liposomálních přípravcích Dr. Baumann se nachází maximálně pěsticí a snášenlivé účinné látky jako je například pupálkový olej, vitamin E a A, hyaluronát sodný.

 

 

 

ROZDÍL MEZI
JEDNOVRSTVÝM A VÍCEVRSTVÝM LIPOSOMEM

 

Na kosmetickém trhu se můžeme setkat s liposomálními přípravky, které se mohou svým účinkem na pleti lišit. Důvodem je jejich složení, velikost, koncentrace, know-how výroby a kombinace s dalšími látkami ve výrobku.

Platí, že nejúčinnějšími liposomy jsou vícevrstvé. Tvoří je několik různě velkých liposomů (cca 20 až 300 nm), které jsou až stonásobně menší než buňka, a proto mají vlastnost proniknout hluboko do pokožky (až bazální vrstvy).

Molekuly fosfolipidů v liposomech mohou být tvořeny nasycenými nebo nenasycenými mastnými kyselinami. Vědecké studie prokázaly, že přítomnost vícenásobně nenasycených mastných kyselin umožňuje liposomům společně s dalšími přenášenými látkami pronikat do pokožky mnohem hlouběji. Takovéto liposomy navíc zvyšují obsah vlhkosti pokožky až o 100 % během pouhých 7 dní.

 

 

 

 

ÚSPĚCHY PŘI PRAVIDELNÉM POUŽÍVÁNÍ

 

Pomocí vícevrstvých liposomů z kosmetologického vývoje pana Dr. Baumanna je pokožka skvěle zásobena dostatečným množstvím vlhkosti, má vyrovnanou produkci kožního mazu, posílenou bariérovou funkci a aktivně bojuje s výskytem vrásek. Pleť je svěží, výborně prokrvená, vypnutá, sametově hebká a výrazně čistší. Celkově působí zdravě a velmi atraktivně.

 

 Zpět na výpis článkůZískávejte ty nejlepší novinky na e-mail