Ze světa zdravého životního stylu

Rozdíly v kvalitě liposomů

Liposomy využívá medicína již více než půl století. Vědci objevili jejich schopnost přenášet celou škálu terapeutických látek.

14.09.2021

Regenerace v kapce

Přípravky s minimem ingrediencí ve složení, které často spočítáme na prstech jedné ruky. To jsou ampule kosmetiky DR.BAUMANN s koncentrovaným obsahem a dávkováním po kapkách.

26.08.2021

Dokonalý pohled

Každý si dokonalost představujeme jinak. Někdo jako něco bez chyby, jiný vidí dokonalost v přirozenosti.

27.07.2021

Tělo jako samet

Na dotyk hebké, jemné, vyhlazené s pocitem pružnosti a lehkosti. Takové je tělo jako samet.

25.06.2021

Letní hydratace

Péče o pleť v letním období není nic složitého. Stačí si uvědomit, že přesně jako naše tělo i naše pokožka potřebuje více vody, lehčí „oděv“ a správnou ochranu.

26.05.2021

Čistím, tedy jsem

Půjčili jsme si myšlenku francouzského filozofa, matematika a fyzika Reného Descarta, který prohlásil Myslím, tedy jsem.

28.04.2021

PERFEKTNÍ OPÁLENÍ

Nemůžete se dočkat, až dopřejete své kůži více sluníčka, aby jí dodalo živější nádech? Tak si k tomu vyberte přípravek s patřičnou ochranou a minimální zátěží.

26.03.2021

BEZ PIGMENTACE

Pomalu, ale jistě se blíží konec vlády paní zimy. Zima je pro náš organismus a konkrétně naši pokožku zatěžkávacím obdobím. Často trpí suchostí, zarudnutím či dokonce podrážděním.

22.02.2021

STOP černým tečkám

Je to nekonečný boj? Chodíte kolem zrcadla oklikou, abyste nové černé tečky nezahlédli? Možná je pomoc jednodušší, než si myslíte. 

27.01.2021

Tajemství omlazení pleti

Pokud je něco tajemstvím, pak je obvykle žádoucí to držet v tajnosti. To ovšem neplatí o tajemství kosmetiky DR. BAUMANN, které v tajnosti držet nelze.

27.12.2020

Folikulární keratóza

U folikulární keratózy hovoříme spíše o kosmetické záležitosti než o jedné z forem onemocnění kůže.

27.11.2020

Seborea a jak ji ošetřovat

Seboroická dermatitida (seboroický ekzém) je vcelku častým zánětlivým kožním onemocněním. Svým chronickým a úporným průběhem se nepříjemně dokáže podepisovat na psychice, jelikož se nepříjemně projevuje na viditelných oblastech těla jako je třeba obličej a kštice.

27.10.2020

Boj s pigmentovými skvrnami

Samotná příroda v kombinaci s vědou nás dovedla k výborným možnostem, jak v dnešní době účinně, a především bezpečně zesvětlit i vybělit pigmentové skvrny. Nejedná se tedy o nic nemožného!

27.09.2020

Iritační dermatitida a jak ji ošetřovat

Slovo iritace označuje podráždění a můžeme tak i označit náš pocit vůči nějakému člověku, který nás dovádí k nepříčetnosti – rozčiluje nás a my na to pak svým způsobem reagujeme.

28.08.2020

Pokožka s lupénkou

Žít s lupénkou není snadné, což si jasně uvědomuje přibližně čtvrt milionu z nás v České republice, kteří se s tímto chronickým onemocněním potýkají.

27.07.2020

Suchá kůže a jak ji ošetřovat

Suchá kůže nebo-li xerosis cutis se vyskytuje v naší populaci poměrně výrazně. Trpí na ni přibližně jedna třetina populace a dokáže značně znepříjemnit průběh života každému, kdo jí čelí.

07.07.2020

Akné - pravidelná péče je klíčová

Akné (Acne vulgaris) je zánětlivým onemocněním mazových žláz a vlasových folikulů, které negativně ovlivňuje psychiku postižených osob kvůli svým nepříjemným viditelným projevům.

26.05.2020

Kontaktní alergická dermatitida

Vzhledem k množství látek, kterým jsme v dnešní době vystaveni, se není čemu divit, že přibližně desetina naší populace trpí kontaktní alergickou dermatitidou.

23.04.2020

Fotodermatózy

Fotodermatózy jsou onemocněními spojenými se zvýšenou citlivostí k slunečnímu záření. Vyvolané bývají různými látkami tzv. fotosenzibilizátory pohlcujícími záření určitých vlnových délek, které vede k nežádoucím projevům.

26.03.2020

Periorální dermatitida a jak ji ošetřovat

Nepříjemný společník po celý život, který se vždy rád připomene. Periorální dermatitida jako velmi časté onemocnění mladých žen způsobené vícero faktory.

03.01.2020

Atopický ekzém a jak ho ošetřovat

Atopický ekzém je jedním z nejznámějších kožních onemocnění, se kterým se potýká okolo 30 % dětí a 10 % dospělých v populaci. Bohužel se tato procenta každým rokem zvyšují. Existuje momentálně nějaká možnost, jak jeho vzniku předcházet nebo ho trvale vyřešit?

02.01.2020

Růžovka, jak ji poznat a ošetřovat

Je otázkou času a vnějších faktorů, kdy se citlivá a příležitostně zarudlá pleť změní v mnohem horší potíže směřující k růžovce. Obvykle se začíná projevovat okolo 30. roku, ale většinu z nás převážně trápí mezi 40. a 60. rokem. Čím dříve se začne šetrně o pleť pečovat, tím lépe.

01.01.2020

Rozdíly mezi mužskou a ženskou kůží

Každý z nás patrně zná přirovnání „muži jsou z Marsu, ženy z Venuše“, které kreativně popisuje, proč jsme rozdílní a navzájem si někdy nerozumíme. Platí však odlišnost i v případě, podíváme-li se na kůži mužů a žen?

20.11.2019

Bulgur se zeleninou a podzimním ovocem

Zeleninová pánev výtečná svou chutí jablek a hrušek. Připravená je rychle a hodí se k obědu i k večeři. Bulgur obsahuje plno výživných látek, jimiž jsou různé vitaminy skupiny B, vitamin E a minerální látky jako je vápník, hořčík a fosfor.

15.11.2019

Vitamin D

Je alarmující, jak vysoké procento české populace trpí nedostatkem vitaminu D. Jeho dostatečné množství přitom potřebuje každý z nás po celý svůj život, protože má zásadní vliv na správné fungování lidského organismu.

04.11.2019

Domácí hranolky s dipy

Hranolky jsou neumírající klasika, která potěší každého. Dá se ale dělat zcela jinak, než ji známe. Čerstvě, v troubě, s velmi malým množstvím oleje a na tři různé způsoby, s nimiž posunete chuť hranolek na novou úroveň. 

25.10.2019

Cuketové špagety

Cuketové špagety lze připravit rychle a úplně snadno na mnoho způsobů. Navíc cukety mají na svých 100 g pouze 20 kcal. Jíst chutně a zdravě s mnohem méně kaloriemi tedy nebylo nikdy jednodušší.

05.09.2019

Habešský olej

Olej, který nepatří mezi běžné kosmetické ingredience, i když se těší velkému úspěchu v oblasti vlasové péče. Časem o něm určitě uslyšíme mnohem více, protože pozitivní ohlasy na jeho účinky se šíří rychle. V čem se spočívá jeho unikátnost a proč bychom ho měli zařadit do své kosmetické péče?

15.08.2019

Infračervené záření

Ještě nedávno jsme se opalovacími přípravky chránili především před UV zářením. Začaly se ale objevovat i reklamní slogany plné zmínek o nutnosti ochrany také před infračerveným zářením. Je opravdu nezbytné se před ním chránit? Jaký vliv má na kůži?

28.07.2019

Zeleninové carpaccio

Pojem carpaccio je dnes pravděpodobně každému známý. Jedná se o označení druhu přípravy pokrmů, které sestávají z velmi tence nakrájených a marinovaných surovin. Málo kdo už ale ví, že je pojmenovaný podle slavného benátského malíře Vittora Carpaccia. Barevná kombinace surovin totiž tvůrci tohoto jídla připomínala Carpacciovy obrazy.

19.07.2019

Bezlaktózová Panna cotta

Panna cotta neboli uvařená smetana je klasickým dezertem oblíbeným po celém světě, který může ocenit v dnešní době opravdu každý, kdo jednou ochutná naši bezlaktózovou verzi s ovesným mlékem.

07.06.2019

Bílý chřest se šafránovou omáčkou

Dejte si chřest! Období, kdy si ho čerstvý a český můžeme naplno užít trvá jen od poloviny dubna do konce června. Chřest je tím nejlepším, co se týká zdraví a chuti. Je plný různých vitaminů a také kyseliny asparagové podporující funkci ledvin. Navíc ta jeho chuť s naší šafránovou omáčkou je prostě nepřekonatelná.

24.05.2019

Rozhovory s profesionály: Jana Cíchová

Cesta za svým snem se může změnit v něco nečekaného, s čím jste na začátku vůbec nepočítali a nakonec se ukázalo, že vše takto skvěle zapadá do sebe. Děkujeme kosmetičce Janě Cíchové, že nám svěřila svůj příběh, který by mohl být pro někoho skvělou inspirací, proč se nikdy nevzdávat svých snů a jít svému štěstí naproti.

05.05.2019

Salát se špaldovými kuličkami

Zpestřete si velikonoční hody a chody lehkým salátem se špaldovými kuličkami. Skvěle se hodí i na cesty jako zdravá svačinka.

17.04.2019

Pórková polévka se zázvorem a potočnicí

Dopřejte tělu rychlé jarní probuzení. Polévka s antibakteriálním zázvorem a vitaminy nabitou potočnicí lékařkou (tzv. zelí svatého Patrika) vám podpoří trávení, krevní oběh a činnost jater. Navíc skvěle chutná!

22.03.2019

Tofu nugety s mangem

Fast food trošku jinak! Tip na perfektní recept pro všechny, kterým se nechce nic složitě připravovat a při tom si udělat chutné jídlo pro zahnání menšího hladu.

07.03.2019

Rozhovory s profesionály: Eva Nohová

Velmi příjemný rozhovor s léty prověřenou majitelkou kosmetického studia Evou Nohovou. Jak pohlíží na vzdělávání v oboru kosmetiky? Co je podle ní v péči o pleť zásadní? Na který produkt rozhodně nedá dopustit?

04.03.2019

Amarantový jogurt s kiwi

Amarant (laskavec) je jednou z nejstarších užitkových rostlin lidstva. Již za Aztéků, Inků a Mayů byla tato zrna amarantu, podobající se prosu, stěžejní potravinou. Jejich popularita v dnešní době nezadržitelně roste a není se čemu divit.

15.02.2019

ENERGIE v pár kapkách

Víme, jakým způsobem si zpříjemnit stále nekončící zimu a dodat si potřebnou energii. Poznáním těchto ingrediencí prolomíte ledy a ocitnete se v jiném světě. Taky proto je najdete v nejednom světově známém parfému.

08.02.2019

Raw makový koláč

Přestože tento raw makový koláč připravíte jednoduše a neuvěřitelně snadno, tak potěšíte chuťové buňky širokého okolí. Dokonce možná i zarytých milovníků klasických kynutých koláčů. 

25.01.2019

Lilky „Roll Up“ s omáčkou z rajčat a oliv

Existují bíle, růžově, zeleně, žlutě a černě zabarvené lilky v jednobarevných i pruhovaných variantách. Jedno však mají společné. Jsou perfektní surovinou pro mnoho zdravých receptů a o jeden z nich bychom se tady s vámi rádi podělili.

11.01.2019

Rajčata 21

Překvapení z rajských jablíček s ovocnou chutí je připravené rychle a je optimálním jídlem pro utišení malého hladu.  Ananas, bylinky, mango a třešňová rajčata – to jsou suroviny zaručující úspěch, které Vás učiní 21x šťastnými.

28.12.2018

Hydratovat pleť v zimě: ano nebo ne?

Traduje se, že se hydratační krémy v zimě nemají používat, protože by v pokožce svým zamrznutím způsobily její poškození jako je vysušení a popraskání. Co je na tom pravdy?

20.12.2018

Gulášová polévka, jak ji neznáte

Guláš je známý již od středověku. Maďarští pastýři ho připravovali na otevřeném ohni jako jednoduchou polévku z orestovaného masa a cibule. My bychom vám však rádi představili odlišnou verzi tohoto guláše, která chutná neméně výtečně!

14.12.2018

Vitaminový elixír

Výjimečný čas si zaslouží výjimečné produkty. K těm nejoblíbenějším patří receptury Liposomu Vitamin E+C, Krému SENSITIVE pro normální a suchou pleť a ampule Vitamin E s kyselinou hyaluronovou.

12.12.2018

Limitovaná edice kosmetických etuí

Neobvyklé kosmetické taštičky výjimečné svým vzhledem a především materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Zvolený materiál totiž skvěle pasuje do smýšlení naší značky přistupovat šetrně k životnímu prostředí. Jsou jím totiž recyklované bezpečnostní pásy a výroba navíc probíhá v České republice.

06.12.2018

Snídaňová pánev „Dobré ráno“

Vydatněji to už nejde! Vydatná snídaně, která každému dodá dostatek síly a energie na celý den. Pro nekompromisně dobré ráno!

30.11.2018

Neobyčejná rostlina s výjimečným pěsticím olejem

Ne všechno v noci spí. Někdy pokud máme štěstí se můžeme venku setkat s „noční svící“. Magickou rostlinou, která otevírá své květy s přicházejícím večerem a vychází vstříc nasycení nočním motýlům. Známá je nám několik století díky svým prospěšným účinkům nejen na pleť. 

15.11.2018

Síla ceramidů

Obvykle podstatu svého těla opomíjíme. Soustředíme se na to, co je momentálně v kosmetice moderní a jak rychle docílíme našeho vytouženého výsledku. Není ale lepší mu dopřát přímo složky, které zná a činí ho lepším? 

12.09.2018

Vitamin E: pomoc pro udržení mladistvé pleti

Stojí za skvělými výsledky, maximální snášenlivostí a hromadou nadšených zákaznic. Co je na vitaminu E tak úžasného a na co si dávat u něj pozor?

15.08.2018

Zasloužená dovolená pro vaše nohy

Letní měsíce nás přímo vybízejí k tomu, abychom věnovali více pozornosti péči o své nohy. Nemusí se ale vždy jednat o ošetření související s jejich vzhledem. Někdy naše nohy potřebují jen prosté uvolnění a extra péči kvůli aktivitám, díky kterým jsou namáhány více než je zvykem.

01.08.2018

Produkty SkinIdent: Precizní dokonalost z látek tělu vlastních

​Běžně si neuvědomujeme, jak je naše tělo unikátní a nemá obdoby. Příroda ho sestavila s velkou dávkou preciznosti a důvtipu, díky kterým se nejednou stalo předlohou pro vytvoření něčeho výjimečného.

18.06.2018

Masáž miminka výrobky bionomické kvality

Základním pravidlem bionomické masáže je neustálý kontakt s tělíčkem miminka, a to alespoň dotykem jedné ruky. Miminko se pak necítí opuštěné, takže se dokáže lépe uvolnit.

12.06.2018

Zdravá jemná péče o pokožku miminka

Maximálně snášenlivé výrobky DR. BAUMANN jsou pro ošetření těch nejmenších z nás jako stvořené, jelikož složení těchto výrobků je sestavené podle velmi přísných dermatologickch, zdravotních a bionomických stanovisek. Pokožku dítěte tak můžeme šetrně a účinně ošetřovat bez obav vzniku jakýchkoliv negativních kožních reakcí.

01.06.2018

Není liposom jako liposom

Liposomy jsou stále neskutečně fascinující látkou, která hýbe světem kosmetiky a spotřebitelé na ni nedají dopustit. Není se ani čemu divit. Mluvíme totiž o kosmetické složce, která dodá pleti vysokou míru vlhkosti, posiluje kožní bariéru a zároveň přenáší dalších účinné látky hluboko do pleti (např. vitamin E a A).

19.03.2018

Jarní probuzení pleti

Každý rok je jaro spojováno s detoxikací organismu a přípravou na první jarní paprsky. Takovou specifickou péči si samozřejmě zaslouží i naše pleť, a proto jí dopřejme jarní očistu ve třech jednoduchých krocích.

08.03.2018

EET v kosmetických salonech?

Již před rokem jsme se věnovali tomuto tématu. Protože se ale situace kolem EET často mění, požádali jsme opět našeho daňového poradce pana Bc. Martina Vycpálka o zodpovězení stejných otázek, na jaké jsme se ho ptali před rokem, abyste měli co nejaktuálnější informace.

30.01.2018

Můj příběh

Jsem žena. A jako žena se potřebuji cítit krásná. Krása ale pro mě nejsou ikony v módních časopisech. Krása je pro mě především moje vlastní jedinečnost a osobitost – včetně zdravé pleti.

22.01.2018

Stravujme se sezonně - tipy na podzimní jídelníček

Moderním trendem je jíst sezónně a lokálně. Mnohdy již v dnešní uspěchané době příliš nerozlišujeme, co je sezónní a těžko bychom doma v kuchyni uměli tak dobře čarovat ze sezónních produktů, jak to uměly naše babičky. 

12.09.2017

Problémová konzervační a dezinfekční látka - Triclosan

Podle nového vědeckého výzkumu by mohlo všudypřítomné zatížení triclosanem, obsaženém i v mnoha produktech denní potřeby (např. zubní pasty, tekutá mýdla, deodoranty), vyvolat růst takových původců onemocnění, kteří by byli odolní vůči samotnému triclosanu a současně také vůči antibiotikům. Základ mutace u původců onemocnění je totiž v obou případech stejný. Více podrobností si můžete přečíst v přeloženém článku.  

30.08.2017

Chvála pohybu aneb nejlepší spalovač břišního tuku

Co s bříškem? Pomůže nám liposukce? Diety? Hladovka?

02.08.2017

Chceme být krásné i při sportu - jak na to?

Každý z nás to vnímá trošku jinak. Trendy dnešní doby a trendy nejen mladých lidí kolem nás jsou jasné. Aktivní sportování, udržování kondice a zdravý životní styl, který si každý tak nějak představuje podle svého. Chceme být vitální a "akční", stihnout pokud možno úplně všechno...nemožné. Je potřeba zapojit zdravý selský rozum a tak nějak si vytvořit lucidní nadhled. V tomto duchu bych si představovala i líčení a péči o naši pleť.

24.07.2017

Vlasy a pleť– slaná či chlorovaná voda

Mořská voda je pomocníkem i zátěží pro naši kůži a vlasy. Obsahuje mnoho minerálů, například hořčík, draslík, jód, brom, vápník atd., ale i zinek a selen, které zlepšují kvalitu vlasů, nehtů i kůže. Je důležité o pleť i vlasy řádně pečovat a využít blahodárných účinků mořské vody. Citlivá pokožka může slanou vodu snášet hůře a je potřeba vyzkoušet vliv slané vody pomalu a postupně.

14.06.2017

Výskyt parabenů v ANTI-AGE přípravcích

Stále diskutované téma - parabeny v kosmetice. Máme pro vás překlad článku, který přináší nová zjištění.

31.05.2017

Nádory kůže

Nádory kůže patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění vyskytující se v populaci. Mezi zhoubné projevy patří melanom, basaliom a spinaliom.

24.05.2017

MakeUP trendy jaro/léto

Nová sezóna v líčení se vyznačuje jednoduchým a nenáročným aplikováním líčidel, s cílem dosáhnout naturálního a krásného vzhledu s bronzovým nádechem. 

11.05.2017

Ochrana kůže před slunečním zářením

S jarem sluneční záření znatelně nabývá na intenzitě, a proto bychom se měli více soustředit na ochrannou péči o pleť. Roční období by však nemělo být hlavním důvodem, proč si právě teď znova vzpomenout na nanesení opalovacího přípravku. Intenzivně na nás totiž může sluneční záření působit i v jiná roční období a neměli bychom ho nikdy podceňovat. Jeho negativní účinky nemusí být jen otázkou krásy, např. podpoření vzniku pigmentačních skvrn nebo předčasného stárnutí kůže (photoaging), ale také současně zdraví, kdy sluneční záření např. způsobuje vznik kožních nádorů.

18.04.2017

Inspirujme se od vegetariánů!

Stále hledáme příčiny jevu, proč tolik z nás řeší problémy se svou hmotností, rostoucím bříškem či zdravím. Životní rytmus i strava za poslední desetiletí se velmi změnily. Životní tempo se zrychlilo, přibylo stresu, žijeme v prostředí nadbytku nepříliš vhodného jídla, pokud máme něčeho nedostatek, tak je to pohyb.

22.03.2017

Kosmetické přípravky a celulitida

Současný trh nabízí nepřeberné množství přípravků určených k řešení celulitidy. Samotným užíváním jakéhokoliv přípravku však nedosáhneme nejlepších výsledků. Vhodné je si nastavit komplexní péči, přičemž anticelulitidní nebo zeštíhlující přípravky fungují jako účinný pomocník. Jak teda fungují a co od nich očekávat?

09.03.2017

Kontaktní ekzém - způsob kosmetického ošetření na saloně

V kosmetice se s tímto problémem setkáváme poměrně často. Jsou to ty nespecifikovatelné suché flíčky na pleti. Bývají ohraničené, někdy jsou zarudlé a mohou být zdrsněné, na povrchu silně zkeratizované. Nebo naopak malé svědivé pupínky podlité tekutinou. Průvodním znakem je, že svědí – někdy hodně.

23.02.2017

Péče o dekolt

Sezóna plesů je tady a naším pomocníkem v přípravě na dokonalou vizážse stane bez pochyb SPECIÁLNÍ GEL PRO DEKOLT. Je to přípravek, který jak v salonu, tak pro domácí péči bude nezbytnou součástí našeho ošetření.

08.02.2017

Klasické slavnostní líčení

U slavnostního líčení je v dnešní době upřednostňován minimalismus – používat méně barev, nanášet úsporné množství líčidel, zdůraznit přirozenou krásnou pleť. Jednoduché klasické líčení, proslavené Marilyn Monroe, je tak stále trendem. Vzhled je totiž charakteristický svou čistotou, pěstěnou pletí, černou oční linkou a červenými výraznými rty. Jak tedy na to?

23.01.2017

Rozhovor s nejlepšími odběratelkami roku 2016

Říkala jsem si, že našich rad už bylo za tento rok dost a dost, a protože Vás nechci šidit o pár užitečných informací, tak mě napadá: Holky, budeme si povídat?

21.12.2016

Jak výživou podpořit imunitu?

O souvislosti kvalitní výživy a zdraví již pochybuje málokdo. Odborná data uvádějí souvislost až 80% onemocnění s nevhodnou životosprávou vč. nekvalitního jídelníčku. Můžeme se nachlazení nějak účinně bránit? 

07.12.2016

Nejlepší make-up trendy podzim-zima 2016/17

Zdravě a mladistvě prozářená pleť, jemně zvýrazněné rysy. Přirozenost zde hraje důležitou roli. Řada make-upů Dr. Baumann je pro tento trend jako stvořená. Minerální pigmenty obsažené ve všech make-upech Dr. Baumann vykouzlí přirozeně vypadající krásnou pleť.

24.11.2016

Jak v létě nepřibrat? 10 tipů na nejen letní jídelníček

Léto je období prázdnin a dovolených, obvykle příznivějšího počasí pro aktivní pohyb v přírodě, období setkávání, období sezónního ovoce a zeleniny, ale také období přibírání hmotnosti. Více společenských příležitostí spojených s grilováním, častější konzumace alkoholu, ale také počasí nám řadě z nás přináší řadu omluv, proč plánovaný pohyb jsme nemohli realizovat – příliš horko, záplavy…dovolená.

15.08.2016

Inspirativní domácí ošetření s látkami proti stárnutí pleti

Kosmetické produkty Dr. Baumann se vyznačují vysokým obsahem účinných a pěsticích látek. Z toho vyplývá, že pro denní přísun aktivních látek a péči stačí opravdu velmi malé množství přípravku pro jedno použití. Při používání přípravků Dr. Baumann zjistíte, že pořizovací náklady na vaši domácí péči nejsou tak vysoké jako dřív.

12.08.2016

Jak zvolit správný make-up

Make-up pomáhá sjednotit a zkrášlit pleť, ale neměl by ji úplně zakrýt. Plně krycí make-up vypadá dobře na fotografiích, v televizi, filmu, ale ne při běžném nošení, kdy může působit jako maska. Někdy je potřeba vyzkoušet více odstínů nebo textur, než si zákaznice vybere ten pravý. Je možné míchat odstíny i textury. V průběhu roku se typ pleti může měnit a s ním i odpovídající produkt.

08.07.2016

Registrační pokladny v kosmetických salonech?

Dnes pro vás máme příspěvek, který se pro změnu netýká kosmetických ingrediencí, ale určitě bude mnoho z vás zajímat. Zavedení registračních pokladen je v současné době hodně diskutované téma. Zeptali jsme se proto za vás našeho daňového poradce pana Martina Vycpálka, jaký dopad bude mít tato změna zákona na kosmetické salony.

01.07.2016

Zdravé mlsání

Sladká chuť a chutě na sladké jsou pro mnohé z nás noční můrou. Čím více se snažíme sladkosti omezit, tím více nás mohou pronásledovat. Co s tím? Za chutěmi na sladkosti většinou stojí nesprávně složený jídelníček, kde není dostatek bílkovin a objevují se převážně sacharidová jídla typu těstovin či kuskusu se zeleninou, noků se špenátem apod. Složení stravy je jednak záležitost našeho návyku, určitých znalostí a dovedností, zvyků z původní rodiny, důsledek nestíhání přípravy běžné stravy, stresu či sladkost může být na chvíli účinným prostředek zklidnění emocí.  

24.06.2016

Výhody minerálního make-upu

Minerální make-up byl původně vyvinut v USA pro pacienty po výkonech plastické chirurgie. Ženy, které absolvovaly zákroky mikrodermatologie, aplikace botoxu, laserového peelingu, atd., měly podrážděnou a citlivou pleť. Nemohly používat běžnou kosmetiku, proto byla pro ně vyvinuta kosmetika z čistých minerálů, která nedráždila jejich pokožku. Minerální kosmetika prokázala výbornou snášenlivost nejen po plastických zákrocích, ale i pro běžné použití. Díky propagaci celebrit se stala minerální kosmetika hitem, hlavně v USA.

03.06.2016

Fakta a mýty kolem zdravé výživy

Co si pod pojmem „zdravá výživa“ představujete? Zrní a mrkev? Proč tomu tak je?  Asi se můžeme shodnout, že většina lidí toto slovní spojení nerada slyší, natož praktikuje. 

20.05.2016

Stárnutí kůže a péče o ni

Stárnutí je charakterizováno zpomalením procesu regenerace buněk a jejich sníženou obranyschopností. Postihuje všechny jedince. Je vyvoláno působením vnitřních faktorů, ale je výrazně ovlivněno zevním působením vlivů prostředí a životním stylem.

05.03.2016

Kyselina hyaluronová a její použití v estetické dermatologii

Kyselina hyaluronová je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty. Vyskytuje se ve větším množství v kůži, v očním sklivci, kloubní tekutině, měkkých vazivových tkáních. V kůži zajišťuje vlhkost, pevnost a pružnost. S věkem její množství klesá. Indikací k použití výplňových materiálů je korekce vad kůže, které jsou pod úrovní kožního povrchu. Zákrok je možné provádět bez lokální anestezie nebo s ní. Výhodou aplikace je okamžitě viditelný efekt.

04.02.2016

Kosmetika v průběhu staletí

Položíme-li si otázku, kam až sahají počátky užívání kosmetiky, tak se dopátráme různých informací. Nepochybně nám dokládají skutečnost, že kosmetika je stará jako lidstvo samotné, aniž by si to lidé někdy uvědomovali a pokládali své výrobky za kosmetické. Ať už se tedy lidé nacházeli v jakémkoli historickém období, tak vždy toužili po kráse, jež může mít mnoho podob. Jedna z nich, o které budeme především mluvit, byla touha stát se krásnějšími a pečovat o sebe sama.

03.01.2016