Ze světa zdravého životního stylu

Anti-age vitaminy

Co vlastně znamená pojem „anti-ageing“? Tolik chtěný efekt, za který jsou spotřebitelé kosmetiky ochotní utratit v jednom přípravku až desítky tisíc?

27.11.2022

Zlatý klíč k pleti

Svět kosmetiky chrlí každý rok tisíce nových přípravků s obsahem špičkově a inovativním způsobem vyvinutých ingrediencí. Je to ale to správné, co skutečně potřebuje naše pleť, aby vypadala krásně a zdravě?

26.10.2022

Rozdíly v kvalitě liposomů

Liposomy využívá medicína již více než půl století. Vědci objevili jejich schopnost přenášet celou škálu terapeutických látek.

14.09.2021

Vitamin D

Je alarmující, jak vysoké procento české populace trpí nedostatkem vitaminu D. Jeho dostatečné množství přitom potřebuje každý z nás po celý svůj život, protože má zásadní vliv na správné fungování lidského organismu.

04.11.2019

Habešský olej

Olej, který nepatří mezi běžné kosmetické ingredience, i když se těší velkému úspěchu v oblasti vlasové péče. Časem o něm určitě uslyšíme mnohem více, protože pozitivní ohlasy na jeho účinky se šíří rychle. V čem se spočívá jeho unikátnost a proč bychom ho měli zařadit do své kosmetické péče?

15.08.2019

ENERGIE v pár kapkách

Víme, jakým způsobem si zpříjemnit stále nekončící zimu a dodat si potřebnou energii. Poznáním těchto ingrediencí prolomíte ledy a ocitnete se v jiném světě. Taky proto je najdete v nejednom světově známém parfému.

08.02.2019

Neobyčejná rostlina s výjimečným pěsticím olejem

Ne všechno v noci spí. Někdy pokud máme štěstí se můžeme venku setkat s „noční svící“. Magickou rostlinou, která otevírá své květy s přicházejícím večerem a vychází vstříc nasycení nočním motýlům. Známá je nám několik století díky svým prospěšným účinkům nejen na pleť. 

15.11.2018

Vitamin E: pomoc pro udržení mladistvé pleti

Stojí za skvělými výsledky, maximální snášenlivostí a hromadou nadšených zákaznic. Co je na vitaminu E tak úžasného a na co si dávat u něj pozor?

15.08.2018

Produkty SkinIdent: Precizní dokonalost z látek tělu vlastních

​Běžně si neuvědomujeme, jak je naše tělo unikátní a nemá obdoby. Příroda ho sestavila s velkou dávkou preciznosti a důvtipu, díky kterým se nejednou stalo předlohou pro vytvoření něčeho výjimečného.

18.06.2018

Není liposom jako liposom

Liposomy jsou stále neskutečně fascinující látkou, která hýbe světem kosmetiky a spotřebitelé na ni nedají dopustit. Není se ani čemu divit. Mluvíme totiž o kosmetické složce, která dodá pleti vysokou míru vlhkosti, posiluje kožní bariéru a zároveň přenáší dalších účinné látky hluboko do pleti (např. vitamin E a A).

19.03.2018

Problémová konzervační a dezinfekční látka - Triclosan

Podle nového vědeckého výzkumu by mohlo všudypřítomné zatížení triclosanem, obsaženém i v mnoha produktech denní potřeby (např. zubní pasty, tekutá mýdla, deodoranty), vyvolat růst takových původců onemocnění, kteří by byli odolní vůči samotnému triclosanu a současně také vůči antibiotikům. Základ mutace u původců onemocnění je totiž v obou případech stejný. Více podrobností si můžete přečíst v přeloženém článku.  

30.08.2017

Výskyt parabenů v ANTI-AGE přípravcích

Stále diskutované téma - parabeny v kosmetice. Máme pro vás překlad článku, který přináší nová zjištění.

31.05.2017

Kosmetické přípravky a celulitida

Současný trh nabízí nepřeberné množství přípravků určených k řešení celulitidy. Samotným užíváním jakéhokoliv přípravku však nedosáhneme nejlepších výsledků. Vhodné je si nastavit komplexní péči, přičemž anticelulitidní nebo zeštíhlující přípravky fungují jako účinný pomocník. Jak teda fungují a co od nich očekávat?

09.03.2017

Kyselina hyaluronová a její použití v estetické dermatologii

Kyselina hyaluronová je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty. Vyskytuje se ve větším množství v kůži, v očním sklivci, kloubní tekutině, měkkých vazivových tkáních. V kůži zajišťuje vlhkost, pevnost a pružnost. S věkem její množství klesá. Indikací k použití výplňových materiálů je korekce vad kůže, které jsou pod úrovní kožního povrchu. Zákrok je možné provádět bez lokální anestezie nebo s ní. Výhodou aplikace je okamžitě viditelný efekt.

04.02.2016